18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy jasnowidz

Wygryzie Jackowskiego? Świstak przewidział, kiedy nadejdzie wiosna

03.02.2020  09:59
Wygryzie Jackowskiego? Świstak przewidział, kiedy nadejdzie wiosna
Wygryzie Jackowskiego? Świstak przewidział, kiedy nadejdzie wiosna Fot: EAST NEWS

Krzysztof Jackowski ma konkurencję! W Stanach Zjednoczonych ludzie wierzą innemu jasnowidzowi - świstakowi, który niezawodnie przepowiada pogodę. Tym razem wywróżył, kiedy nadejdzie wiosna. 

Podczas gdy w Polsce króluje Krzysztof Jackowski, na drugim końcu świata, w Stanach Zjednoczonych, ludzie wierzą pewnemu... świstakowi! Phil pochodzący z miejscowości Punxsutawney w Pensylwanii, przepowiedział, kiedy nadejdzie wiosna. 

2 lutego tysiące ludzi niezrażonych niskimi temperaturami oczekiwało na przepowiednię Phila. Jak się okazuje, świstak co roku o tej porze zajmuje się prorokowaniem nadejścia wiosny.

Świstak Phil jest konkurencją Jackowskiego

Świstak Phil niespiesznie wyszedł ze swojej norki i już wszystko stało się jasne! Zwierzaczek nie zobaczył swojego cienia, co oznacza, że po łagodnej zimie - wiosna nadejdzie bardzo szybko.

Świstak Phil prognozuje takie rzeczy już od 10 lat. Opiekunowie zwierzątka uważają, że jego prognozy są absolutnie niezawodne i tylko im należy ufać. Co ma do tego wszystkiego jego cień?

Legenda z Niemiec głosi, że jeśli świstak zobaczy swój cień w święto Matki Boskiej Gromnicznej, czyli 2 lutego, czeka nas jeszcze długa zima. Jeśli jednak cienia nie będzie - rychło nadejdzie wiosna.

Phil stał się znany na całym świecie dzięki filmowi "Dzień świstaka" z roku 1993 z gwiazdorską obsadą - Billem Murrayem i Andie MacDowell.

Czytaj także