18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gorrrący weekend

Wyż David zafunduje nam AFRYKAŃSKI ŻAR

14.06.2022  15:21
David wleje afrykański żar do Polski
David wleje afrykański żar do Polski Fot: Romolo Tavani/Shutterstock

Wyż David zafunduje nam najprawdziwszy afrykański, pogodowy żar. Nie da się ukryć, że pogoda w to lato przynosi nam wiele emocji. Od zimnych i deszczowych dni, aż do nieludzkiego skwaru.

Wyż David przyniesie nam właśnie ten scenariusz z wyjątkowo gorącym słońcem i dusznym powietrzem. Teraz przekonamy się o tym, jak gorące potrafi być lato, kiedy spełnione zostaną odpowiednie warunki atmosferyczne. 

Niezwykle fortunnie cała ta sytuacja przypadnie na długi weekend czerwcowy, który zbliża się do nas wielkimi krokami. Wszystko to zawdzięczać będziemy wyżowi Davidowi, którego centrum znad południowej Francji będzie powoli zmierzać ku Bałkanom.

Wyż David zapewni nam afrykański żar

Jak zapewnia synoptyk wrocławskiego Cumulusa, długi czerwcowy weekend prawie w całej Polsce zapowiada się z ładną, słoneczną aurą. Tylko południami może lokalnie przelotnie pokropić i niegroźnie zagrzmieć, ale to latem jest zupełnie naturalne.

Znana jest również pewna prognoza na Boże Ciało, które dla wielu katolików jest wyjątkowo ważnym świętem kościelnym. Tego dnia na południowym zachodzie i na południu Polski na pogodnym niebie rozbudują się chmury kłębiaste Cumulonimbus, które przyniosą z sobą punktowe opady przelotnego deszczu i lokalne burze.

Wyż David zapewni jednak w każdym regionie kraju iście południowe ciepło, z którego z pewnością wiele osób bardzo się ucieszy. Szerokim strumieniem będzie się do nas wlewał również afrykański skwar.

Przez cały długi weekend możemy się spodziewać temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza. Jesteście na to gotowi?