Samopoczucie bliskie zeru

Wyż morderca nad Polską. Takiego zjawiska nie było tu od lat

29.12.2019  19:30
Wyż morderca nad Polską. Takiego zjawiska nie było tu od lat
Wyż morderca nad Polską. Takiego zjawiska nie było tu od lat Fot: Reporters / STG/REPORTER

Wyż nad Polską da nam się mocno we znaki. Tak wysokiego ciśnienia atmosferycznego nie było tutaj od lat - zjawisko może być nawet niebezpieczne. Jeśli czujecie się dziś wyjątkowo źle - to już wiecie, dlaczego.

Wyż morderca zajął Polskę! Meteorolodzy ostrzegają, że w ten weekend nasze samopoczucie może być wyjątkowo kiepskie, a to wszystko przez bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne, które pojawiło się nad Europą. Takich wartości na ciśnieniomierzach nie widziano od lat.

Wyż morderca atakuje

Zmęczenie, ospałość, ciężkie powieki, ból głowy i stawów, brak energii, obniżenie nastroju - jeśli zaobserwowaliście u siebie takie objawy, to już wiecie, dlaczego. Synoptycy alarmują, że to zjawisko nie jest czymś normalnym i powszechnym. Zdarza się naprawdę niezwykle rzadko.

Niebezpieczny wyż w tym momencie przemieszcza się – sunie z południowego zachodu na północny wschód. Jakby dziwnych zjawisk pogodowych było mało - po drodze połączy się z niżem Ailton, co spowoduje gwałtowny spadek temperatury w naszym kraju. Być może dzięki temu w końcu przyjdzie do nas zima trzydziestolecia.

Dziś w Polsce odnotowane może zostać nawet ciśnienie do 1045 hPa. Warto w tym miejscu nadmienić, że najwyższe ciśnienie w naszym kraju odnotowano w 1997 roku w Suwałkach – wyniosło wówczas 1054 hPa. Jesteśmy teraz bliscy pobicia rekordu jak nigdy wcześniej. 

Nie dość, że teraz przyciśnie nas koszmarny wyż, to kiedy ciśnienie spadnie - będzie tylko gorzej. Szykujcie się na nieprzyjemne doznania fizyczne. 

Przeczytaj więcej
Komentarze