18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

No to koniec

Ostre ZAŁAMANIE POGODY. Ostatni taki dzień...

16.09.2020  09:15
Załamanie pogody nadchodzi
Załamanie pogody nadchodzi Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

Załamanie pogody zbliża się wielkimi krokami. Śmiało możemy powiedzieć, że prognoza nie daje nam nadziei na piękną pogodę w dłuższej perspektywie czasu. Przed nami ostatni, ładny dzień. Cieszmy się nim, zanim jesień nas zmiecie.

Załamanie pogody to zjawisko, którego chyba nikt nie wita ochoczo. Niestety, początek astronomicznej jesieni będzie wiązał się właśnie z nie najmilszymi zjawiskami pogodowymi. Dziś przed nami ostatni, ładny dzień.

Ostatni weekend był niemalże idylliczny. Chyba nikt wtedy nie pomyślał, że już wkrótce pogoda może się zupełnie załamać - a jednak, to właśnie nas czeka. Polska, zmienna aura w jednym nas nigdy nie zawodzi - nie możemy być w stu procentach pewni spokoju. 

Załamanie pogody nadchodzi

Skupmy się jednak na tym, co czeka nas dziś, w ostatni piękny dzień. Na termometrach zobaczymy blisko 30 stopni Celsjusza w centrum i na południu kraju. W reszcie regionów od 20 do 23 stopni. Wiatr umiarkowany. Jedynie na wybrzeżu mogą się pojawić symboliczne opady deszczu, ale to i tak dopiero wieczorem.

Aktualnie pogoda jest kształtowana przez zatokę niżu znad Skandynawii. Ta środa będzie się wyróżniać na pogodowej mapie najbliższego tygodnia. Od czwartku sytuacja się zmieni.

Miejmy nadzieję, że załamanie pogody nie będzie wiązało się również z załamaniem naszych nastrojów. Na jesienną chandrę jest mimo wszystko jeszcze za wcześnie. Niech wspomnienia słonecznego lata trzymają nas ciepło w ryzach.

Przeczytaj więcej
Komentarze