18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha

ZIMA NADCIĄGA! Wiadomo, kiedy spadnie śnieg

17.11.2021  15:13
Atak zimy. Idzie mróz i śnieg
Atak zimy. Idzie mróz i śnieg Fot: DimaBerlin/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada pierwszy większy atak zimy w tym roku. Za kilka dni w Polsce zacznie padać śnieg.

Jeszcze chwila i Polskę spowije zima. Fakt, na razie będzie to tylko przedsmak prawdziwie mroźnej aury, ale i tak może dać w kość i wyziębić co wrażliwszych. Nie dość, że będzie zimno, to i miejscami biało - jeszcze w listopadzie padać ma śnieg!

Kiedy? Już dosłownie za chwilę. Synoptycy IMGW prognozują opady białego puchu w czwartym tygodniu listopada.

Śnieg w Polsce. Atak zimy za kilka dni

Jak dotąd jesień jest dla Polski dosyć łagodna. Mamy już połowę listopada, a nadal nie uświadczyliśmy nawet odrobiny śniegu (no chyba że wysoko w górach) czy mrozu. To zmienić się ma w przyszłym tygodniu. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej rozpisali nową prognozę długoterminową, a w niej uwzględnili pierwszy poważniejszy atak zimy w tym roku. Ten zacząć się ma w okolicach 23-24 listopada.

Najnowsze wyliczenia modeli numerycznych sugerują, że w przyszłym tygodniu, we wtorek lub środę, może pojawić się pewien zimowy epizod

- podaje IMGW.

Nie będzie jednak zacięcie sypać, nie zmrozi nas potwornie. W całym kraju prognozuje się raczej niewielkie opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Ochłodzenie i opady przyniesie nam głęboki niż znad Skandynawii. W ciągu dnia możemy spodziewać się wtedy od 1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza, a w nocy mrozu do -4 stopni.

Czytaj także
Przeczytaj więcej