18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tylko tego nam brakuje

ZIMA STULECIA w Polsce w 2022 roku?

19.09.2022  17:27
Zima stulecia czy łagodna aura?
Zima stulecia czy łagodna aura? Fot: EugeneEdge/Shutterstock

Kryzys, wojna, pandemia, śmierć królowej i teraz jeszcze zima stulecia? Tylko tego nam brakuje, biorąc pod uwagę ewentualne problemy z ogrzewaniem.

Czyżby zima przypadająca na 30-tą rocznicę zimy stulecia, miała przebić najsłynniejsze mrozy w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że w czasach kryzysu pogoda także nie będzie dla nas łaskawa. 

Zima stulecia nadchodzi! Od kilku dni zmagamy się z jesiennym załamaniem pogody, ale będzie tylko gorzej. Na to, że w kraju za parę tygodni ponownie zostanie pobity rekord zimna, wskazują prognozy pogody z dwóch źródeł: modelu amerykańskiego GFS oraz europejskiego ECMWF.

Zima stulecia czy łagodna aura?

Temperatura może spaść nawet do -40 stopni Celsjusza! Ostatni raz tak srogie mrozy zapanowały w Polsce podczas historycznej zimy w 1929 roku. Teraz znowu nadchodzą czasy, których bardzo długo nie zapomnimy. Tym bardziej że tym razem przez wojnę, pandemię i problemy z ogrzewaniem możemy doznać niespodziewanego kryzysu.

Inne głosy przynoszą jednak nadzieję. Jest pokaźna grupa amerykańskich naukowców, którzy twierdzą, że zima 2022/2023 będzie cieplejsza niż zazwyczaj, a śniegu spadnie jak na lekarstwo. Wszystko przez globalne ocieplenie.

W listopadzie jesteśmy już jednak solidnie powyżej średniej wieloletniej, a w grudniu to jesteśmy bardzo, bardzo powyżej tej średniej

- mówił także Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl, cytowany przez "Super Express".

Jak sądzicie, co ostatecznie nas spotka?

Czytaj także