18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powieje chłodem

ZIMA W POLSCE. -30 stopni Celsjusza

23.11.2021  16:51
Zima już w Polsce
Zima już w Polsce Fot: Scherbinator/Shutterstock

Pierwszy śnieg, większy chłód i paskudna aura - prawdziwa zima już jest w Polsce. Niedługo na własnej skórze odczujemy nawet -30 stopni Celsjusza.

Zima to nie tylko sanki, piękne krajobrazy i Święta. Zima to też trudne warunki na drogach, znaczny chłód, możliwość przeziębienia i wczesna ciemność spowijająca ziemię. 

Ta niezbyt sympatyczna pora roku już z nami jest i ostrzy sobie pazury na Polaków. Niedługo na własnej skórze odczujemy, jak zimno potrafi być, kiedy zbliża się grudzień. Synoptycy nie mają dla nas dobrych wieści.

Zima jest już w Polsce

Pierwsze opady śniegu wystąpiły w wielu częściach Polski rankiem 23 listopada. Miejscami doszło nawet do krótkich zawiei! To jednak dopiero początek. Według synoptyków prawdziwe uderzenie zimy odczujemy w piątek 26 listopada. Na południu, w centrum i na wschodzie możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu, a nawet śnieżyc.

Do tego duże spadki temperatury nie będą zachęcać nas do wychodzenia z domu. Zmiana pogody to zasługa arktycznego powietrza, które dotarło do nas z okolic bieguna północnego. Karkonoski Park Narodowy poinformował na Twitterze, że dzisiejszej nocy na Śnieżce panował dwucyfrowy mróz.

O pierwszej w nocy było -10.3 °C, a godzinę później już -10.9 °C. O 5 rano ociepliło się  do -8.1 °C. Odczuwalna to jednak i tak -32.67 °C

- czytamy.

Przyszły weekend i kolejne dni przyniosą w Polsce kolejne aktywne niże, w weekend z południa, po weekendzie z zachodu. Modele widzą, że opady wkraczając w nasz region, wychłodzony chłodnymi masami powietrza, właśnie nad Polską przekształcały będą się w opady śniegu

- podaje portal Fani Pogody.

Gotowi na trzaskające mrozy?