18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha

ZIMA WRACA! Pada śnieg, IMGW ostrzega przed mrozem

19.04.2022  14:50
Zima znów w Polsce
Zima znów w Polsce Fot: B Gabriel/Shutterstock

Pogoda sobie z nas kpi? Kwiecień jest koszmarnie zimny, co więcej, funduje nam kolejny powrót zimy. Już spadł śnieg, teraz spadną temperatury - IMGW ostrzega przed przymrozkami.

Wiosny w tym roku nie będzie? Pogoda całkowicie zwariowała i znów mamy przenikający chłód, a nawet ŚNIEG! We wtorek 19 kwietnia, zamiast cieszyć się ciepłem, boimy się wystawić nos na zewnątrz, powietrze jest mroźne, a synoptycy zapowiadają... przymrozki. Co tu się wyprawia?

Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają przed możliwymi lawinami - w Tatrach spadło mnóstwo śniegu i znacząco zwiększył a się pokrywa śnieżna.

Pokrywa śnieżna jest bardzo mocno zróżnicowana. Pojawiała się kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu, która przykryła starą, zlodowaciałą warstwę. Śnieg jest miejscami twardy i zmrożony, zwłaszcza w godzinach porannych oraz w miejscach zacienionych i w żlebach po stronie północnej

- podają służby TPN w specjalnym komunikacie. Specjaliści ostrzegają, by w wyższe partie gór nikt się nie wybierał, a jeśli już, to jedynie osoby z dużym doświadczeniem i specjalistycznym sprzętem.

IMGW wydaje ostrzeżenia przed mrozem

Ważne komunikaty związane z kolejnym powrotem zimy ma też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy ostrzegają przed przymrozkami w aż ośmiu polskich województwach na południu kraju. Temperatura może spaść miejscami do -1, a nawet -3 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał dla województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, dla części województwa lubelskiego i południowych części województwa łódzkiego i mazowieckiego oraz dolnośląskiego. W województwie dolnośląskim spodziewane są także opady śniegu i przyrost pokrywy śnieżnej o 5-10 centymetrów.

Pogoda 20 kwietnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki nie ma dla nas szczególnie dobrych prognoz. W środę nadal będzie dość chłodno i pochmurno, choć z przejaśnieniami na południowym wschodzie i nad morzem. Spodziewane są opady deszczu, głównie na Mazurach i Podlasiu, a także na północy Mazowsza, przez Kujawy po Wielkopolskę. Na południu Polski możliwe opady deszczu ze śniegiem, a w Tatrach śniegu.

Nadal będzie też zimno. Na północnym wschodzie i Podhalu temperatura maksymalna wyniesie zaledwie 5 stopni Celsjusza, w Centrum 7. Maksymalnie 11 stopi Celsjusza mogą wypatrywać mieszkańcy południowego wschodu, a 13 stopni północnego zachodu.