18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Okropne utrudnienia

ZŁOWIESZCZA ZIMA W POLSCE. Nawet 20 cm śniegu

01.02.2022  15:46
Nawet 20 cm śniegu w Polsce
Nawet 20 cm śniegu w Polsce Fot: Tainar/Shutterstock

Złowieszcza zima nadchodzi do Polski. Najbliższe prognozy pogody są naprawdę niepokojące i bardzo przykre. Nawet 20 cm śniegu i gigantyczne utrudnienia to wkrótce będzie nasza codzienność.

Zima w Polsce od wielu lat nie jest szczególnie sroga, ale teraz się to zmieni. Najbliższa prognoza pogody pokazuje, że w naszym kraju spaść może nawet do 20 cm śniegu i pojawią się wielkie utrudnienia.

W poniedziałek poczuliśmy chwilową poprawę i przerwę od złowieszczych wichur, by już od wtorku znowu zmagać się z żywiołem. Do Polski nadchodzi straszna, przerażająca wręcz zima. Czekają nas trudne dni, prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń. 

Zima w Polsce nie odpuszcza

Spaść może nawet do 20 centymetrów śniegu, przez co grozi nam paraliż komunikacyjny, spowodowany oblodzeniem i zawiejami śnieżnymi. "Pogorszenie warunków pogodowych po chwilowej poniedziałkowej poprawie przyniesie nowy ośrodek niżowy" - mówi synoptyk IMGW w rozmowie z PAP.

Niż napłynie do zachodniej Polski w ciągu dnia. Opady największą intensywność będą mieć w godzinach wieczornych

- przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Wieczorem opady śniegu z deszczem spodziewane są praktycznie w całej zachodniej Polsce, a w nocy z wtorku na środę dotrą we wschodnie rejony kraju 

- czytamy w materiale PAP.

"Na zachodzie oraz w górach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, na Kaszubach nawet o 8 cm. Teoretycznie będzie nieco cieplej. Na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat maksymalna temperatura to minus trzy stopnie mrozu, około zera w centrum, do 4 stopni na morzem. Jednak ze względu na sumę warunków atmosferycznych tego ocieplenia raczej nie odczujemy" - przekazał w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Trzymajcie się ciepło w tych okolicznościach!