18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie jest zima?

Zabójcze upały w styczniu? Ta temperatura to już KURIOZUM

16.01.2020  07:36
Zabójcze upały w styczniu? Ta temperatura to już KURIOZUM
Zabójcze upały w styczniu? Ta temperatura to już KURIOZUM Fot: Karol Makurat/REPORTER

Pogoda w styczniu przypomina tę, z którą na ogół spotykamy się wiosną lub wczesnym latem. Temperatury, które widzimy na termometrach, ocierają się o kuriozum.

Pogoda w styczniu nie ma nic wspólnego z tym, co normalnie dzieje się w Polsce w tym okresie roku. Zamiast śniegu i mrozu mamy... wiosnę albo nawet chłodne lato! Nie jest dobrze.

Konsekwencje gorącej zimy będziemy odczuwać jeszcze wiele miesięcy po jej zakończeniu. Wzrosną m.in. ceny owoców. Nie wiadomo, jak bardzo źle będzie z przyrodą latem, skoro w styczniu Polacy widzą wracające do kraju bociany.

Pogoda funduje nam zimowe upały

Temperatury, które możemy zaobserwować na termometrach są (jak na tę porę roku) niebotycznie wysokie. Pokusimy się o określenie ich zimowymi upałami. Dziś m.in. na Dolnym Śląsku będzie ok. 10 stopni Celsjusza na plusie!

Nie ochłodzi nas również wiatr. Powieje jedynie słaby i umiarkowany. 

Pocieszające jest to, że warunki biometeo, które dzisiaj zapanują w Polsce będą korzystne, więc wszędzie odczujemy komfort techniczny. Niemniej, takie temperatury zimą dla naszych organizmów również nie są korzystne na dłuższą metę - łatwiej o przeziębienia. 

logo Tu się dzieje