18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

BUM! Tu zima

Załamanie pogody, MRÓZ I ŚNIEG. Larry da wszystkim w kość

15.09.2021  09:02
Pogoda i prognozy
Pogoda i prognozy Fot: Pepgooner/Shutterstock

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest optymistyczna. Nadchodzi prawdziwe załamanie aury, a są miejsca, do których dotrze nawet mróz i śnieg. Wszystko spowoduje wędrujący na północ huragan Larry.

Mróz i śnieg pojawią się co prawda na Islandii, ale w Polsce również doświadczymy załamania pogody. Po pięknych dniach września musimy liczyć się z nadejściem prawdziwej, bardzo chłodnej jesieni. Przed nami silne wichury i pierwsze śnieżyce. Gotowi?

Huragan Larry uderzył niedawno w Kanadę, a konkretnie w Nową Funlandię. Wiatr wiał z prędkością przekraczającą 180 km/h. Wichurom towarzyszyły liczne burze i ulewne opady deszczu. Po właśnie to pogodowe zjawisko wpływa na pogodę całego świata.

Pogoda ulegnie totalnemu ZAŁAMANIU

Załamanie pogody, które przyniesie ze sobą Larry, potrwa przynajmniej dwa tygodnie. Zacznie się od tego, że na Grenlandii spadnie od półtora do nawet dwóch metrów świeżego śniegu! Śnieżycom towarzyszyć będzie silny wiatr. Już w najbliższych godzinach na Grenlandii i Islandii powieje z prędkością do 150 km/h.

Być może nie znajdujemy się w sąsiedztwie tych krajów, ale chłodne powietrze dotrze i do nas. Po 20 września zamiast 30 stopni Celsjusza, w Polsce możliwe są nawet... przymrozki! Wyciągajcie z dna szafy ciepłe ubrania, zanim chłód da Wam w kość.

Takie zmiany pogodowe są często zwyczajnie niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego starajcie się możliwie jak najmocniej dbać o odporność. W dobie czwartej fali pandemii koronawirusa szczególnie się Wam ona przyda.

Czytaj także
Przeczytaj więcej