18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Raz, dwa, trzy... marzniesz TY!

Koniec lata? Ochłodzenie i załamanie pogody

27.07.2021  08:47
Pogoda w sierpniu i ochłodzenie. Nie wiadomo, czy to dziwna wiosna, czy koniec lata
Pogoda w sierpniu i ochłodzenie. Nie wiadomo, czy to dziwna wiosna, czy koniec lata Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Pogoda znów zaskakuje, tym razem czeka nas ochłodzenie. Czy zbliża się koniec lata? Nie dość, że temperatura spadnie, to nad Polskę nadciągają ulewy, nawałnice, burze i niebezpieczny grad. Ech, pod rządami PiS nawet lato nie jest fajne.

Pogoda pod koniec lipca zagra nam na nosie. Upalne lato jak na razie dobiega końca, a długoterminowa prognoza pogody nie napawa optymizmem. Choć ostatni weekend był ciepły i meteorologicznie sympatyczny, sielanka się skończyła. W najbliższych dniach należy się spodziewać licznych burz, nawałnic, a także opadów gradu. Synoptycy zapowiadają, że sierpień nie będzie nas rozpieszczał.

Pogoda na sierpień. Czy to już koniec lata?

Żarty się skończyły, pogoda robi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia w związku z temperaturą i burzami. Co gorsza, w pierwszych dniach sierpnia temperatura będzie wynosiła JEDYNIE od 18 do 25 stopni Celsjusza, a do tego zapowiadają się chłodne noce. Najzimniej będzie na zachodzie kraju i nad morzem.

Mało złych wiadomości? Od 8 sierpnia prognozowane są deszcze i intensywne burze, niebo będzie ponure i pochmurne. Jest jednak nadzieja, że w sierpniu zrobi się jeszcze ciepło.

Do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze znad Atlantyku. Najdłużej wysokie temperatury utrzymają się na wschodzie kraju. Jak dodał serwis, burze najczęściej pojawiać się będą na południu, w centrum oraz na wschodzie Polski. Cieplej będzie dopiero na przełomie pierwszej i drugiej dekady sierpnia. W tym okresie będą pojawiać się gorące i upalne dni – podaje Wirtualna Polska.