18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lato, wróć!

Załamanie pogody na całego. Zadbajcie o parasole!

09.08.2022  10:25
Deszczowa pogoda w całej Polsce
Deszczowa pogoda w całej Polsce Fot: Brian A Jackson/Shutterstock

Pogoda latem w Polsce to jedna wielka niewiadoma. Nigdy nie możemy być pewni, czy zaświeci nam słońce i zaatakuje nas upał, czy wręcz przeciwnie. Najbliższe dni zaowocują załamaniem aury.

Pogoda latem to enigma. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Teraz niestety, wszyscy fani słonecznego lata będą musieli zagryźć zęby. Nadchodzi załamanie pogody, które niewiele ma wspólnego z typowym sierpniem.

Lepiej zadbać o to, by u naszego boku znalazł się parasol! Może być bowiem szczególnie przydatny. Cały wtorek upłynie nam pod znakiem deszczu i chłodu, taką prognozę wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Deszczowa pogoda w całej Polsce

Opady deszczu i możliwe słabe burze - taki scenariusz trzeba założyć przy planowaniu najbliższych godzin. IMGW donosi, że przeważający obszar Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami Wielką Brytanią, południową Szwecją i Bałtykiem, jedynie nad Islandią pogodę będzie kształtował niż z frontami atmosferycznymi. W Polsce natomiast niepogoda.

Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym-wschodzie, wschodzie i centrum możliwe słabe burze. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego

- podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na 9 sierpnia.

Dziś nie ma też najmniejszych szans na upały. Termometry wskażą przyjemne, plusowe temperatury, a nie zmarzluchy powinny wyposażyć się w swetry, by nie narzekać na panującą aurę.

Temperatura maksymalna od 20, 23 stopni Celsjusza na północy i na krańcach południowych do 24, 25 stopni w centrum i 26 stopni Celsjusza na zachodzie

- podaje IMGW.

Miejmy nadzieję, że dzień upłynie nam z deszczem, ale również z dobrymi humorami!

Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym-wschodzie, wschodzie i centrum możliwe słabe burze. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na 9 sierpnia.

logo Tu się dzieje