18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jesieniary będą happy

Niż Weronika dzisiaj w Polsce. Wygrzmoci nas jesiennością

Wojciech Kozicki
30.09.2022  14:23
Załamanie pogody. Niż Weronika w piątek podkręcił jesień w Polsce
Załamanie pogody. Niż Weronika w piątek podkręcił jesień w Polsce Fot: JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Zmiana pogody i meteo załamanie. Prognozy ujawniają, że już w piątek 30 września do Polski wkroczy niż Weronika. Niestety, czeka nas nieprzyjemna zmiana meteorologiczna. Zapowiada się naprawdę brzydka jesień rodem z filmów noir.

Zmiana pogody w Polsce. Już 30 września dynamiczny niż Weronika spowije nasz kraj, a w południowej części Polski zrobi się bardzo deszczowo. Temperatura znacząco spadnie, a termometry w wielu regionach nie pokażą więcej, niż 10 kresek.

Niż Weronika w Polsce. Pogorszenie pogody, jesień na ostro

Synoptycy zapowiadają, że temperatura minimalna na południu kraju wyniesie od 10 do 12 stopni Celsjusza. Na wschodzie 12 stopni do 16 na zachodzie. W rejonach podgórskich 8-9 stopni. Wiadomo również, że na froncie atmosferycznym „dojdzie do zafalowania”, ponieważ utworzy się płytki niż baryczny, sprzyjając powstawaniu chmur opadowych i burzowych.

Na północy i zachodzie spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, ale bez opadów. Tylko na Wybrzeżu możliwy jest słaby deszcz. Z kolei na południu więcej chmur i opadów. Na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie spadnie nawet 30 mm deszczu - prognozuje dyżurna synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Punktowo w tych miejscach spodziewane są także burze – podaje Radio ZET.

Ostrzeżenie dla kierowców!

W nocy z piątku na sobotę spodziewane są intensywne mgły. Mogą ograniczyć widoczność nawet do 200 metrów. Apelujemy do kierowców o ostrożność. Kochani, noga z gazu!

Na południowym wschodzie warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. 

Deszcz na południowym wschodzie kraju padał będzie dość intensywnie. Nie można wykluczyć równie burz. Zupełnie odmienna pogoda na północy i zachodzie Polski. Te regiony znajdą się dziś w obszarze podwyższonego ciśnienia. W związku z tym pogoda na 30 września przyniesie więcej słońca i bezchmurnego nieba na północy i zachodzie – prognozuje portal Fani Pogody.
Czytaj także