18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczne zdjęcia i wideo

Polska tonie. Polacy zalani po wielkiej ulewie

Wojciech Kozicki
03.07.2020  09:04
Skutki ulew i burz w Polsce - zalania i podtopienia
Skutki ulew i burz w Polsce - zalania i podtopienia Fot: Lukasz Solski/East News

Jak zapowiadały prognozy pogody, w czwartek w Polskę uderzyły intensywne burze i ulewy. Liczba interwencji straży pożarnej mrozi krew w żyłach. Do internetu trafił dramatyczne zdjęcia i nagrania wideo, ukazujące zalania i zniszczenia.

Pogoda w czwartek i w nocy z czwartku na piątek dała Polakom w kość.  Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że strażacy interweniowali ponad tysiąc razy w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu. W wielu miejscowościach podtopione zostały drogi i budynki, garaże i piwnice. Sytuacja najbardziej dramatyczna była w województwie śląskim. W województwie mazowieckim ok. 80 interwencji związanych było z porywistym wiatrem.

Zalania i podtopienia po ulewach

Piwnice zalało m.in mieszkańcom Świnnej Poręby, Mucharza, Gorzenia i Jaroszowic. Z kolei Kleczy Dolnej woda zalała drogę krajową 52, wystąpiły utrudnienia w ruchu. Budynki zalało też w Jaroszowicach, zniszczonych mogło zostać nawet 60 domostw. Burze dały się we znaki również mieszkańcom Przemyśla (woj. podkarpackie), gdzie także zalało wiele piwnic i dróg – pisze Wirtualna Polska.

Internauci publikują nagrania ukazujące skutki ulew. Przykładowo, w Kacwinie ulice zamieniły się w rwące rzeki (WIDEO poniżej). Udostępniono też nagrania z Czeladzi, która znalazła się pod wodą. W Bytomiu po raz kolejny została zalana ulica Piłsudskiego i Katowicka

Strażacy pompują wodę. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Krauszowie, gdzie wielka ulewa zalała kilka domów. W kilku punktach powiatu strażacy byli zmuszeni udrażniać drogi poprzegradzane przez zwalone drzewa. W Ochotnicy Dolnej (o czym pisaliśmy już wcześniej) od pioruna zapalił się budynek gospodarczy – podaje 24.tp.pl

Zalania i podtopienia po ulewach w Polsce [WIDEO]

Zagłosuj

Jak zachowujesz się w trakcie burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze