18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tego dawno nie było

Zaskakująca pogoda na Wszystkich Świętych

25.10.2022  17:18
Prognoza pogody na Wszystkich Świętych
Prognoza pogody na Wszystkich Świętych Fot: Montypeter/Shutterstock

Wszystkich Świętych to bardzo ważne święto w kalendarzu wszystkich Polaków. Każdy oczekuje odwiedzania grobów bliskich i już szykuje się na ten dzień. Warto wiedzieć, jaka będzie wtedy pogoda, by nie dać się jej zaskoczyć.

Dzień Wszystkich Świętych to dla Polaków święto szczególne - dla wielu to jedyna okazja w roku, by odwiedzić mogiły bliskich. Na cmentarzach gromadzą się tłumy, niektórzy spędzają na nich całe godziny. Aby dobrze zaplanować sobie ten czas i nie marznąć, trzeba się odpowiednio przygotować. Cóż jednak z nawet najbardziej pieczołowitych planów, jeśli zaskoczy nas przenikliwy chłód i opady?

Nie tym razem! Synoptycy już wiedzą, jaka pogoda czeka nas w weekend przed świętem i w samo święto. Przez większość tego czasu ma być całkiem przyjemnie i ciepło. Obędzie się bez parasoli. Ba! Nawet bez czapek czy rękawiczek.

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych 

Według prognoz Wszystkich Świętych 2022 będzie dniem ciepłym i słonecznym. Aura zamiast przypominać nam o zbliżającej się zimie, sprawi, że wróci babie lato! Czegoś takiego nie obserwowaliśmy od wielu lat. Prognozowane temperatury przypominają ciepły początek września, a nie listopada. Chwile zadumy będą łatwiejsze, jeśli nie będziemy się w czasie ich trwania trząść z zimna.

1 listopada termometry pokażą 8-9 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze nad ranem. Nawet 10 stopni pokażą termometry w centrum i na północnym wschodzie. Popołudnie będzie jeszcze cieplejsze. Temperatura od 17 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 21 stopni na południowym zachodzie Polski. 

Spotykanie się z rodziną nad grobami naszych bliskich zmarłych w tym roku nie będzie tak problematyczne i w pewnym sensie upiorne, jak zazwyczaj. Delikatne chmury, z których nie spadnie deszcz, jedynie nadadzą temu dniu wyjątkowego charakteru.

Czytaj także