18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powrót ZIMY

Zawieje i zamiecie śnieżne. Pogoda rzuci nas na kolana

07.03.2021  14:31
Zima nadchodzi
Zima nadchodzi Fot: Dominik Gajda/REPORTER

Zima wraca do nas pełną parą, przynosząc ze sobą zawieje i zamiecie śnieżne. Pogoda dosłownie rzuci nas na kolana na bardzo długo. Prognozy nie są specjalnie optymistyczne.

Zima nie da nam spokoju jeszcze przez dłuższy czas. Strach pomyśleć, co będzie, kiedy po okresie ładnej i niemalże wiosennej pogody - zaatakuje nas ponownie gigantyczne ochłodzenie.

Tymczasem zima zawita w nasze progi już dziś. Możemy się spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, które systematycznie będą przesuwały się w kierunku południa kraju. Maksymalna temperatura wyniesie od 1 do 6 stopni Celsjusza. 

Zima nas zgniecie. Pogoda nie pozostawia złudzeń

Nasza aura jest aktualnie kształtowana przez zatokę niskiego ciśnienia, która jest związana z niżem znad Finlandii. Jednocześnie przejściowo nad Polską  zalega polarna morska masa powietrza, po przejściu frontu napłynie świeże, arktyczne powietrze. To wszystko składa się na nasze mocno zimowe doświadczenia.

W tym wszystkim IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. 

"Przez cały dzień może spaść do 12 cm śniegu" - mówi Grzegorz Walijewski z IMGW-PIB. W kraju powieje też na tyle silny wiatr, że dla kilku lokalizacji IMGW również wydało ostrzeżenia przed jego działaniem. Obowiązują one w:

  • zachodniopomorskim, w powiatach: Świnoujście, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim;
  • pomorskim, w powiatach: słupskim, Słupsk, lęborskim, wejherowskim, puckim, Gdynia, Sopot, Gdańsk, nowodworskim;
  • warmińsko-mazurskim; poza południowo-zachodnimi powiatami;
  • podlaskim, w powiatach: suwalskim, Suwałki, sejneńskim, augustowskim.

Jesteście gotowi na powrót zimy? Czy jednak zdecydowanie wolelibyście już cieszyć się wiosenną aurą, słońcem i wspaniałymi temperaturami, które sprzyjają spacerom?

Czytaj także
Przeczytaj więcej