18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda mrozi krew w żyłach

Dzisiaj dziki atak zimy. Mróz -16 stopni!

Wojciech Kozicki
01.12.2020  17:49
Zima 2020 nadchodzi - pogoda nas zmrozi
Zima 2020 nadchodzi - pogoda nas zmrozi Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Jesień jeszcze się nie skończyła, a już dzisiaj zmrozi nas początek zimy. W nocy z wtorku na środę temperatura spadnie nawet do minus 16 stopni Celsjusza.  Uwaga na siarczysty mróz!

Pogoda zapewni nam dzisiaj zwrot akcji, jakiego nie przewidziałby nawet jasnowidz Krzysztof Jackowski. IMGW opublikował ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed siarczystym mrozem. Lokalnie temperatura spadnie do prawie 20 stopni Celsjusza poniżej zera. Z powodu silnego wiatru temperatura odczuwalna może być jednak znacznie niższa.

Atak zimy - jaka będzie zima?

Alerty pogodowe obowiązują w województwach małopolskim (powiatach tatrzańskim, nowotarskim i nowosądeckim od godz. 22:00 we wtorek do godz. 8 w środę) i podkarpackim (w powiatach leskim i bieszczadzkim od północy do godz. 8 w środę).

Na tym jednak nie koniec meteokalipsy. W czwartek w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim i dolnośląskim mogą zostać wprowadzone alerty przed marznącymi opadami deszczu powodującego gołoledź. Zapowiadają się trudne warunki na drogach i śliskie nawierzchnie.

Nie oznacza to jednak, że czeka nas sroga zima. Dziennik Łódzki, powołując się na wypowiedzi obserwatorów przyrody, uspokaja, że syberyjskie mrozy nam nie grożą. Zima 2020/2021 będzie raczej łagodna, wilgotna i z dużą ilością opadów. W grudniu temperatury oscylować będą koło zera, jeśli śnieg spadnie w nocy, w dzień będzie szybko topniał. Bardzo zimno i śnieżnie zrobi się dopiero w styczniu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze