18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest źle

Zima PARALIŻUJE całą Europę. Wściekły atak mrozu i śniegu

09.02.2021  18:44
Zima zaatakowała Europę
Zima zaatakowała Europę Fot: Krzysztof Radzki/East News

Zima zaatakowała nie tylko Polskę, ale również całą Europę. Sytuacja na świecie jest bardzo zła - najzimniejsza pora roku nie ma litości i po kolei paraliżuje wszystko, co tylko spotka na swojej drodze. Tak źle już dawno nie było.

Zima zaatakowała Polskę z całą mocą. Za oknami widzimy zaspy, duże miasta nie radzą sobie z odśnieżaniem ulic na czas, a nas dodatkowo męczy ogromny mróz. W takiej sytuacji nie jesteśmy jednak postawieni sami. Cała Europa zmaga się z brutalnymi skutkami srogiej zimy.

Śnieg i mróz sparaliżował także: Niemcy, Belgię, Wielką Brytanię, Czechy i Holandię. Są miejsca, w których spadło w krótkim czasie nawet 30 centymetrów białego puchu. Ludzie nie radzą sobie z tak srogimi warunkami. Chyba naprawdę witamy właśnie zimę stulecia.

Zima zaatakowała Europę

Na niemieckich autostradach ciężarówki dosłownie utykają przed górkami, a w Holandii zamknięto szkoły - i to bynajmniej nie z powodu koronawirusa. W czasie tak wściekłego ataku zimy, problem pandemii schodzi na dalszy plan.

W Holandii ludzie są w o tyle większym szoku, że tak trudnych warunków pogodowych nie doświadczyli od jakichś 10 lat. Kraj sparaliżowany jest do tego stopnia, że stanęło nawet testowanie w kierunku koronawirusa i szczepienie na Covid-19. Tymczasem media społecznościowe płoną, wiele osób dzieli się tym, co widzi na swoich rodzimych terenach.

Faktycznie, takiego białego piekła w tak wielu miejscach nie widzieliśmy już od bardzo, bardzo dawna. Synoptycy nie są jednak optymistyczni - wygląda na to, że jeśli uda nam się uniknąć spadku temperatur do -40 stopni Celsjusza to będziemy mogli uznać, że mieliśmy szczęście.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze