18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śniegokalipsa

Zima brutalnie zaatakowała. -15 stopni i półtora metra śniegu

06.02.2020  12:11
Zima brutalnie zaatakowała. -15 stopni i półtora metra śniegu
Zima brutalnie zaatakowała. -15 stopni i półtora metra śniegu Fot: Albin Marciniak/East News

Zima z całą mocą zaatakowała Małopolskę. W Tatrach leży nawet półtora metra śniegu, a temperatura nie ma litości dla zmarzluchów. 

W stolicy regionu we wtorek oraz środę padał skrajnie ulewny deszcz, z kolei na Podhalu krajobrazy mocno się zabieliły. Turyści i narciarze byli zachwyceni, w końcu mogli skorzystać z polskiej zimy.

W samym Zakopanem leży niemal 30 centymetrów śniegu, a w innych podhalańskich miejscowościach grubość pokrywy śnieżniej sięga nawet 20 centymetrów. 

Zima zaatakowała Małopolskę

W Tatrach zaś ilość śniegu bije wszelkie rekordy. Lokalnie jest go nawet... półtora metra! To również w tamtych okolicach jest zdecydowanie najchłodniej - temperatura spada tam nawet do -15 stopni Celsjusza. 

Należy unikać stromych stoków, szczególnie wskazanych w komunikacie lawinowym jako niekorzystnych pod względem wystawy lub wysokości. Konieczne jest zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa

- ostrzega w związku z zaistniałą sytuacją TOPR.

Niestety, w kolejnych dniach najprawdopodobniej czeka nas ocieplenie, a więc w Małopolsce rozpoczną się gwałtowne roztopy. Nie będzie wtedy najprzyjemniej. 

Przeczytaj więcej
Komentarze