obiecanki cacanki?

Zima jednak zaatakuje! IMGW: -6 stopni, 10 cm śniegu

03.02.2020  21:56
Zima jednak zaatakuje! IMGW: -6 stopni, 10 cm śniegu
Zima jednak zaatakuje! IMGW: -6 stopni, 10 cm śniegu Fot: Shutterstock

Zima jednak jeszcze nas zaskoczy. Choć tylko na chwilę, mają pojawić się śnieg i mróz. A później buchnie wiosna.

Jest zima, więc musi być zimno? Nie w tym roku. Część Polaków nie widziała tej zimy śniegu, mało komu udało się też zmarznąć. Wiosna ma się zacząć dużo wcześniej niż zwykle, a tymczasem...

Tymczasem meteorolodzy z IMGW twierdzą, że czeka nas "atak zimy". Jeszcze w tym tygodniu słupki na termometrach poszybują ponoć w dół, a z nieba spadnie śnieg.

Atak zimy okiem IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej daje nam nadzieję na zimę, ale bardzo, bardzo krótką. Ochładzać zacznie się od wtorku, w środę ma być już dość zimno. Nie znaczy to jednak prawdziwej, mroźnej aury, jak jeszcze kilka lat temu.

Temperatury poniżej zera spadną, i owszem, ale jedynie w nocy. Już z wtorku na środę termometry pokażą od -1 na zachodzie, przez -2, -3 na wschodzie i w centrum, po nawet -6 stopni Celsjusza na południu i północnym wschodzie Polski. W ciągu dnia, w środę, od 0, -1 na wschodzie, po nawet 4 stopnie na północy i zachodzie. Jedynie w górach może odrobinę przymrozić.

Chłodniejszym temperaturom towarzyszyć będzie zimny, silny wiatr. W czwartek mogą pojawić się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Niestety, w weekend znów przywitamy zdecydowanie zbyt wczesną wiosnę.

Przeczytaj więcej
Komentarze