18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie jest wiosna?!

Zima powraca. Śnieg i siarczyste mrozy sparaliżują kraj

03.03.2021  13:34
Zima wraca do Polski
Zima wraca do Polski Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER

Ciepła końcówka lutego sprawiła, że Polacy poczuli wiosnę. Niestety zima nie powiedziała ostatniego słowa i za kilka dni znowu nawiedzi cały kraj. Synoptycy przewidują spory spadek temperatury oraz intensywne opady śniegu.

Powiedzenie "w marcu jak w garncu" idealnie pokrywa się z najnowszymi zapowiedziami synoptyków. Po kilku niezwykle ciepłych dniach przyjdzie nam ponownie mierzyć się z zimową aurą.

Zima powraca do Polski!

Od czwartku możemy wyciągać zimowe ubrania wraz z ciepłym obuwiem. Nad kraj nadciągnie arktyczne powietrze znad Skandynawii. Przyniesie ono deszcz, który z czasem zamieni się w opady śniegu.

Prawdziwy powrót zimy nadejdzie w piątek. Temperatura spadnie nawet do -8 stopni Celsjusza. Południową część kraju nawiedzą intensywne opady śniegu wraz z silnym wiatrem osiągającym prędkość nawet do 30 km/h.

Ostra zima zagości w kraju zaledwie na kilka dni, lecz w najbliższym czasie nie należy spodziewać się większego ocieplenia. Długoterminowe prognozy pogody do połowy marca wróżą jednostopniowe temperatury, ledwo przekraczające 0 stopni Celsjusza.

Czytaj także
Przeczytaj więcej