18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest średnio

Zima uderzyła w Polskę. W nocy nadejdą ZAWIEJE ŚNIEŻNE

14.04.2021  21:40
IMGW: Zawieje śnieżne
IMGW: Zawieje śnieżne Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Zima ponownie, w środku kwietnia, uderzyła w Polskę. IMGW ostrzega - dziś w nocy mogą zaatakować nas nawet zawieje śnieżne. Warto na siebie szczególnie mocno uważać w tym nieprzyjaznym czasie.

Zima postanowiła zaatakować nas ponownie wtedy, kiedy się jej nie spodziewaliśmy. Środek kwietnia, który rozpoczął się od przepięknej pogody ma dla nas na tyle niemiłą niespodziankę, że nawet IMGW postanowiło wydać oficjalne ostrzeżenia.

Dzisiejsza noc nie będzie należała do pogodnych. Na południu Małopolski, Podkarpacia, Śląska oraz Dolnego Śląska możemy spodziewać się gigantycznych zawiei i zamieci śnieżnych, które będą nawet niebezpieczne. Szczególnie powinni uważać kierowcy na drogach, których nagły atak zimy mógł zaskoczyć szczególnie - wiele osób zdecydowało się już nawet wymienić opony z zimowych na letnie.

IMGW ostrzega: Wystąpią ZAWIEJE i ZAMIECIE śnieżne

IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu i utrudnieniami na drogach. Co może wydać się szczególnie przerażające - na obszarach górskich może spaść nawet 30 cm białego puchu. Zdecydowanie nie takiego kwietnia się spodziewaliśmy.

Dzisiejsza noc będzie należała nie tylko do tych mocno niebezpiecznych, ale również bardzo chłodnych. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadchodzącej nocy temperatura na obszarach podgórskich wyniesie od -4 do -2 st. C, a na pozostałym obszarze kraju od ok. 0 do 3 st. C. 

Poza obszarami górskimi, w całym kraju może spaść nawet od 3 do 5 cm śniegu. Oznacza to, że do Polski wraca regularna i sroga zima, która nie wiadomo kiedy postanowi nam w końcu odpuścić. Mamy jednak nadzieję, że wiosna szybko wróci do naszego kraju.

Na razie postarajmy się zadbać o siebie i ubierać ciepło. Poza opadami śniegu, w nocy występować będzie bardzo nieprzyjemny, zimny wiatr. W górach jego porywy osiągną do 70 km/h i tam będzie on powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Poza obszarami górskimi wiatr będzie umiarkowany, silny będzie jednak także na Pomorzu Wschodnim.

Postarajmy się w tych trudnych czasach nie przeziębić!

Czytaj także
Przeczytaj więcej