18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zrobi się biało

BĘDZIE SYPAĆ! Intensywne opady śniegu w piątek

26.11.2021  07:35
Śnieg w Polsce w piątek. Będzie mocno sypać
Śnieg w Polsce w piątek. Będzie mocno sypać Fot: Mariya Surmacheva/Shutterstoc

Zima nadciąga! IMGW podaje prognozy na piątek. W części kraju spodziewane są intensywne opady ciężkiego i mokrego śniegu.

Jesień za nami, dziś zacząć ma się w Polsce przedwczesna zima. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od kilku dni zapowiadał zmiany, które postępować mają w pogodzie od piątku. A zmiany te przyniosą nam śnieg i przymrozki. W niemal całej Polsce.

Wstępnie synoptycy IMGW zapowiadali na piątek opady śniegu i deszczu ze śniegiem, dziś o tym drugim mówią jedynie na Podkarpaciu. Co z resztą kraju?

Śnieg w Polsce w piątek

Stopniowo od południa do Polski wkraczać mają chłód i śnieg. Temperatury spadną do 0 stopni, a to oznacza, że śnieg będzie mokry i ciężki. Prognozuje się, że spadnie go dziś od 5 do nawet 10 cm. Pojawi się w województwach śląskim, małopolskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Na zachodzie kraju możliwe są większe przejaśnienia.

Zimowa aura utrzyma się w kolejnych dniach. W nocy z piątku na sobotę w wielu miejscach (głównie na południu i zachodzie) spodziewane są zaś mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Temperatury oscylować będą w granicach od -2 do 2 stopni Celsjusza. Chłodniejszym wyjątkiem ma być Podhale - tu mróz do -4 stopni.
- Spadek temperatury poniżej zera będzie powodował zamarzanie dróg i chodników, będzie ślisko - ostrzega IMGW.

Czytaj także
Przeczytaj więcej