18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyciągajcie sanki!

ZIMA, ZIMA, ZIMA, PADA, PADA ŚNIEG... Już w weekend!

26.11.2020  21:41
Zima nadchodzi. Zaatakuje w weekend
Zima nadchodzi. Zaatakuje w weekend Fot: Robert Podlaski/Shutterstock

Od piątku powieje chłodem! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada nadejście zimy. Czekają nas białe opady i mróz.

Zmiany mają zacząć się już w piątek - wieczorem przyjdzie lekki mróz, który z upływem nocy zacznie się powiększać. Im później, tym większe będą też szanse na śnieg. IMGW przekonuje jednak, że opady (przynajmniej początkowo) wystąpią jedynie miejscowo i będą niewielkie.

Zima w weekend. Spadnie śnieg

W weekend przez Polskę ma się przemieszczać chłodny front, który przyniesie mroźne powietrze znad Morza Arktycznego. To właśnie on odpowiadać ma za niewielkie opady śniegu, które pojawią się głównie na wschodzie i południu kraju. Na zachodzie białego puchu raczej na pewno nie uświadczymy, czeka nas jednak deszcz.

IMGW ostrzega przy tym przed wahaniami temperatur, które mogą doprowadzić do oblodzenia dróg i nawierzchni. To oznacza, że na ulicach czy chodnikach pojawić się może typowo zimowe jajko.

Zima w Polsce już zostanie?

Zima, która nawiedzi nas wraz z weekendem, pozostanie w Polsce przynajmniej na jakiś czas - IMGW wstępnie prognozuje, że do Mikołajek. Z każdym dniem będzie coraz chłodniej, a biała warstwa śniegu będzie się utrzymywać i narastać. W nocy temperatury spaść mogą nawet do -7 stopni Celsjusza.

Przeczytaj więcej
Komentarze