18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie padać!

Zima zalewa Polskę. IMGW zapowiada śnieżny tydzień

29.11.2021  11:06
Zima zagościła w Polsce. Prognoza pogody IMGW
Zima zagościła w Polsce. Prognoza pogody IMGW Fot: Maria Sbytova/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada zimowy tydzień z licznymi... załamaniami. Będzie szaro i mokro, ale tez mroźno i śnieżno.

Ostatni weekend przyniósł Polsce pierwsze poważne uderzenie zimy. W części kraju zrobiło się biało, śnieg sypał mocno i nieprzerwanie, pokrywając ziemię grubą pierzyną. W innych aura pozostawała iście polsko jesienna - było szaro, ciemno i mokro. Teraz IMGW zapowiada, że oba te stany utrzymaja się w kraju przez najbliższy tydzień.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej, najbliższe dni przyniosą nam wiele pogodowych zmian i istny miszmasz w różnych regionach kraju. Będzie padać i nie padać, pojawi się śnieg, pojawi się deszcz, temperatury spadać będą mocno poniżej zera, by gdzie indziej utrzymywać się powyżej. Przygotujcie się na jesienno-zimowy rollercoaster.

Pogoda w Polsce. Prognoza IMGW

Pewne jest jedno - w najbliższych dniach nie uraczymy raczej słońca. W całym kraju utrzymywać się będzie duże zachmurzenie, któremu towarzyszyć mają opady  śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Dodatkowo lokalnie pojawić się może silny wiatr - na Pomorzu powieje nawet w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

W poniedziałek IMGW zapowiada opady śniegu, a miejscami śniegu z deszczem. Na pomorzu Wschodnim spaść może nawet do 10 cm śniegu. Temperatury od 0 do 5 stopni w ciągu dnia, jedynie na Podhalu lekki mróz -1 stopień Celsjusza. Do tego silny wiatr w porywach do 90 km/godz. We wtorek nadal śnieżnie, miejscami spadnie też śnieg z deszczem. Utrzyma się wiatr w porywach od 80 do 100 km/godz, który powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatury od -1 do 4 stopni Celsjusza.

Zmiany w drugiej połowie tygodnia

Środa przyniesie nam ocieplenie do nawet 9 stopni Celsjusza na zachodzie Polski. Nadal będzie pochmurno i z opadami - na wschodzie śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie deszczu. Na zachodzie i wybrzeżu wiatr w porywach do 80 km/godz. Podobna pogoda utrzyma się w czwartek. W piątek nadejdzie kolejne ochłodzenie.

IMGW prognozuje wtedy spadek temperatur do maksymalnie 4 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Nadal utrzymywać się będzie zachmurzenie, powrócą też opady - głównie śniegu, ewentualnie śniegu z deszczem. Wiatr nieco zelżeje - do maksymalnie 60 km/godz. na Pomorzu. W weekend ma być z kolei jeszcze zimniej, do nawet -10 stopni Celsjusza na Podhalu. Będzie padał śnieg.

Czytaj także
Przeczytaj więcej