18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

uff

Idzie ciepełko! No w końcu, ile można czekać?

27.05.2021  20:57
Pogoda w końcu się zmieni. Jeszcze będzie gorąco!
Pogoda w końcu się zmieni. Jeszcze będzie gorąco! Fot: tcsaba/Shutterstock

Koniec psot, deszczu i chłodu. Jeszcze kilka dni i w Polsce w końcu zrobi się ciepło. Wróci do nas słońce, termometry pokażą sporo więcej, a my w końcu cieszyć się będziemy wiosną.

Pogoda w tym roku zdecydowanie nie rozpieszcza Polaków. Zima zaglądała do nas jeszcze nawet w maju. Zwykle ciepły i słoneczny miesiąc, tym razem jest zimny i wybitnie deszczowy. Na szczęście/nieszczęście maj już się kończy, po nim przyjdzie czerwiec, a w czerwcu wszystko się zmieni. Oby tylko prognozy znów się nie odmieniły!

Zmiana pogody nadciąga. W końcu będzie ciepło

Ostatnie dni maja nie przyniosą nam zbyt pięknych doznań i widoków, no chyba że ktoś lubi chłód i chmury. Będzie szaro, zimno i mokro i tak aż do 1 czerwca. Później pogoda zacznie się powoli poprawiać. Początkowo nie powinniśmy liczyć na wybitnie wysokie temperatury, jednak to i tek lepiej, niż dotychczas.

Synoptycy przewidują, że stopniowo będzie się nam pięknie ocieplać i jeszcze w pierwszym tygodniu czerwca miejscami odnotujemy w Polsce nawet 25-27 stopni Celsjusza.

Niemal pewne jest jednak, że w tym roku nie zaliczymy powtórki z lat poprzednich. Lato nie przyniesie nam zabójczych temperatur, a fale upałów będą stosunkowo łagodne i krótkie. Często możemy za to spodziewać się deszczu i burz.

Czytaj także
Przeczytaj więcej