18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alert dla kierowców. Po drogach biegają krowy-uciekinierki

Redakcja
04.12.2018  13:12
krowy oborniki
krowy oborniki Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Trwają poszukiwania stada krów, które uciekły z gospodarstwa w gminie Oborniki w Wielkopolsce. Policja apeluje do kierowców o ostrożność. Zwierzęta mogą stanowić zagrożenie na drodze.

Do zdarzenia doszło 30 listopada w wielkopolskim Sycynie. Krowy najprawdopodobniej sforsowały ogrodzenie i uciekły z zagrody. 13 jałówek, każda o wadze około 200-300 kilogramów, rozbiegło się po okolicy i wciąż nie wszystkie udało się schwytać - donosi portal eoborniki.pl. 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odebrała zgłoszenie dopiero kilka dni po wielkiej ucieczce - 3 grudnia. Od tego czasu kilkanaście krów było widzianych w miejscowościach: Przeciwnica, Ruks Młyn i Dołęga. Jak ostrzegają lokalne media: zwierzęta mogą zmierzać lasami do Sławienka.

Policja apeluje o ostrożność. Krowy-uciekinierki mogą znienacka pojawić się na jezdni i stanowić potencjalne zagrożenie. Szczególnie uważni powinni być kierowcy poruszający się drogą wojewódzką 187 Oborniki-Szmotuły.

ZOBACZ TEŻ:

Czytaj także
Przeczytaj więcej