18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groźna pogoda

ALERT IMGW: Mieszkańcy tych regionów muszą być czujni!

23.02.2023  18:26
Groźne warunki na drogach. Alert IMGW
Groźne warunki na drogach. Alert IMGW Fot: Scherbinator/Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przez oblodzeniem dla kilku regionów Polski. Ostrożność należy zachować aż w sześciu województwach.

W nocy z czwartku na piątek i piątkowym porankiem wystąpią groźne zjawiska pogodowe na terenie Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż sześciu województw. Spodziewane są opady deszczu na przeważającym obszarze kraju. Natomiast na północy oraz na terenach podgórskich może spaść deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg.

Temperatura spadnie od minus 1 stopnia Celsjusza na Pomorzu i Podhalu, przez 3 stopnie w centrum, do 7 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Alerty IMGW

Ujemna temperatura w połączeniu z opadami mogą wpłynąć na warunki na drogach. Dlatego synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w piątkowy poranek. Alert dotyczyć będzie województw pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Konkretnie mowa o powiatach kartuskim, kościerskim, bytowskim, człuchowskim, złotowskim, koszalińskim, białogardzkim, szczecineckim, świdnickim, łobeskim, drawskim, wałeckim, choszczeńskim, stargardzkim, pyrzyckim i myśliborskim.

Natomiast żółte alerty IMGW dotyczące marznących opadów dotyczą województw warmińsko-mazurskie, podlaskie i małopolskie. Chodzi o powiaty gołdapski, olecki, ełcki, suwalski, sejneński, augustowski, sokólski, moniecki, grajewski, białostocki, nowotarski i tatrzański.

Te ostrzeżenia będą obowiązywały od godziny 23 w czwartek do godziny 6 w piątek dla północno-wschodniej Polski. Natomiast na południu dotyczą one okresu między 2 a 8 w piątek.

Szanowni Państwo, miejmy się na baczności!

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje