18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

uważajcie

Nawałnice, gradobicie i żar. Niebezpieczeństwo w całej Polsce

28.07.2019  11:29
Nawałnice, gradobicie i żar. Niebezpieczeństwo w całej Polsce
Nawałnice, gradobicie i żar. Niebezpieczeństwo w całej Polsce Fot: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla niemal całej Polski. Niedziela będzie podwójnie niebezpieczna - poza ogromnymi upałami, przez kraj przetoczą się gwałtowne burze.

Niedziela zapowiada nam się upalnie. Na tyle, że może być wręcz niebezpiecznie. IMGW ostrzega: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia!

Alerty IMGW w całej Polsce

Ostrzeżenia IMGW obowiązują prawie w całym kraju. Jak na razie objęte nie są nimi jedynie północne powiaty województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodnio-pomorskiego.

Synoptycy ostrzegają: będzie prażyć. Tak bardzo, że pozostawanie poza domem, na słońcu, może być dla nas niebezpiecznie. Temperatury - według prognoz IMGW - sięgną dziś nawet 32 stopni Celsjusza na południu i zachodzie. W pozostałych miejscach nie będzie lepiej - 30-31 stopni w prawie całej Polsce, tylko na północy 28-30.

Uwaga na gwałtowne burze!

To jednak nie koniec ostrzeżeń. Po potężnych, sobotnich ulewach, czas na ulewy niedzielne. Może mocno padać, ale to nie koniec zmartwień. Przez Polskę przejdą bowiem gwałtowne burze, miejscami z gradem i wiatrem w porywach nawet do 110 km/h!

Przeczytaj więcej
Komentarze