18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alerty RCB: będzie niebezpiecznie

Burze i trąby powietrzne w Polsce

21.05.2019  20:38
Pogoda w Polsce - zapowiada się prawdziwe piekło
Pogoda w Polsce - zapowiada się prawdziwe piekło Fot: Tomasz Kawka/East News

Pogoda w Polsce oszalała, robi się bardzo niebezpieczne. Niemal w całym kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne IMGW pierwszego i drugiego stopnia. Robi się coraz poważniej, bo Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła smsy z ostrzeżeniami o gwałtownych zjawiskach atmosferycznych.

Miejcie się na baczności, spodziewane są niebezpieczne burze i opady deszczu. Mogą wystąpić podtopienia, a wiele miejsc może zostać pozbawionych prądu. Alerty otrzymali mieszkańcy 61 powiatów w południowo-wschodniej w Polsce na terenie województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

Ostrzeżenia obowiązują do poranka 22 maja. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, by w czasie burz nie chować się pod drzewami, unikać przebywania na otwartej przestrzeni, a będąc w podróży pozostać w samochodzie.

Radiozet.pl informuje, że przez Polskę przechodzą destrukcyjne trąby powietrzne. Spowodowały już ogromne straty na Lubelszczyźnie.

rcb
rcb 2
Przeczytaj więcej
Komentarze