18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gotowi?

Atak zimy i ŚNIEŻYCE. Wielka zmiana pogody w Polsce

15.11.2022  11:22
Śnieżyce już w Polsce
Śnieżyce już w Polsce Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Atak zimy i śnieżyce już lada moment pojawią się w Polsce? Niestety dla wszystkich, którzy nie lubią tej zimnej pory roku - właśnie tak będzie. Zmiany klimatyczne jednak również robią swoje... i taki stan rzeczy nie utrzyma się długo.

Atak zimy pierwszy raz w tym roku? Tak! Tuż za naszymi plecami czai się najprawdziwsze załamanie pogody. Na drogowy armagedon (drogowcy znowu dadzą się zaskoczyć?) przygotowuje nas IMGW.

Najbliższe dni sprawią, że zapomnimy o wyjątkowo ciepłej i złotej jesieni. Zamiast tego otrzymamy namiastkę najprawdziwszej zimy. Opady śniegu i oblodzenie mogą się solidnie dać we znaki kierowcom. 

Atak zimy w Polsce

Trzeba będzie zachować szczególną ostrożność, żeby nie uczynić sobie niepotrzebnej krzywdy. Miejmy nadzieję, że wszyscy Polacy są na to, chociaż mentalnie gotowi. To wiele ułatwi.

W środę (16 listopada) miejscami w centrum i na południu kraju oprócz deszczu, wystąpią opady deszczu ze śniegiem, możliwe są również opady samego śniegu

- czytamy w prognozie synoptycznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na bieżący tydzień. Jeszcze gorzej będzie w nocy na czwartek. Warunki na drogach będą bardzo dalekie od idealnych. Wymagana będzie maksymalna koncentracja.

"W nocy ze środy na czwartek niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera, nawet do -5°C na Suwalszczyźnie, co może skutkować oblodzeniem mokrych dróg i chodników" - alarmują synoptycy IMGW.

Niestety, śnieg będzie szybko topniał, co przyczyni się do utrudnień na drodze. Życzymy rozsądku!

Czytaj także