18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak zimy w Europie. Ofiary śmiertelne, brak prądu i lawiny

Redakcja
11.01.2019  10:24
Pogoda w Europie i atak zimy. Są ofiary śmiertelne, temperatura spada,a loty samolotów sa odwołane. Urlop w Austrii i Alpy? Mogą tam zejść lawiny
Pogoda w Europie i atak zimy. Są ofiary śmiertelne, temperatura spada,a loty samolotów sa odwołane. Urlop w Austrii i Alpy? Mogą tam zejść lawiny Fot: Twitter.com/China Daily

Atak zimy w Europie. Robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Jest już 16 ofiar śmiertelnych. W Norwegii nastąpiło zejście lawiny, a ze względu na warunki pogodowe akcja ratunkowa została przerwana.

Atak zimy w Norwegii i kilkusetmetrowa lawina, która porwała 4 kobiety. Chociaż ciał nie znaleziono, to służby ratunkowe nie dają nadziei na odnalezienie ich żywych. Ewakuowano ludzi spod gór, gdzie ryzyko zejścia lawiny jest najwyższe. Część Skandynawii została pozbawiona prądu.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda w Polsce na piętek. Bedzie bardzo zimno!

Austria - zima, kurorty i lawiny

Annafrica.net ostrzega, że równie niebezpiecznie jest w Alpach. 12 tys. ludzi jest uwięzionych w kurortach. Liczba ofiar lawin wynosi już 5 osób. W niektórych regionach Austrii nie ma prądu. Drzewa łamiące się pod ciężarem śniegu zerwały linie wysokiego napięcia. Z powodu ciężkiego śniegu zawaliło się też kilka dachów. Zamknięte są niektóre drogi i odcinki kolejowe. Nie działają stoki i wyciągi narciarskie.

Tymczasem w Bawarii wojsko odśnieża miasteczko Berchtesgaden, które prawie całkowicie zostało zasypane śniegiem. Ogłoszono stan wyjątkowy. Pogoda utrudnia również życie Czechom, bo 9 tys. gospodarstw domowych zostało bez prądu po opadach śniegu.

ZOBACZ TEŻ: Artur Szpilka poszedł w góry z psem. GOPR ich ratował bo psu "marzły uszka"

Ruch lotniczy jest utrudniony w kilku krajach. Setki lotów odwołano m.in. w Monachium i Amsterdamie. Na południu Europy pogoda również daje się we znaki. W stolicy Grecji zamknięto szkoły z powodu intensywnych opadów śniegu i niskich temperatur sięgających nawet minus 23 stopni Celsjusza poniżej zera.

Europa - prognoza pogody

Jak podaje „BBC Weather”, trudne warunki pogodowe będą się utrzymywać. Przewidziane są intensywne opady śniegu w wielu krajach, m.in. w Austrii, Niemczech, Turcji. Już teraz w niektórych górskich rejonach napadało 3 metry śniegu.

ZOBACZ TEŻ: Ocieplenie klimatu w Polsce. Czekają nas ekstremalne zjawiska pogodowe

Atak Zimy w Europie - rośnie liczba ofiar, paraliż komunikacyjny, opady śniegu i lawiny: