18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zagrzmi

Aura nas nie rozpieszcza. Meteorolodzy ostrzegają

16.07.2019  07:25
Aura nas nie rozpieszcza. Meteorolodzy ostrzegają
Aura nas nie rozpieszcza. Meteorolodzy ostrzegają Fot: Tomasz Kawka/East News

Chociaż wszyscy z tęsknotą czekamy stuprocentowego lata to pogoda nas nie rozpieszcza. Aktualnie meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi burzami na wschodzie kraju.

Dzisiejsza aura nie będzie dla nas łaskawa. Chociaż temperatura w porównaniu do tej wczorajszej wcale znacząco nie spadnie, to i tak nie będzie to przyjemny dzień. Wtorek na termometrach powita nas wartościami od 19 do 23 stopni Celsjusza. 

Ostrzeżenia i burze

Synoptycy przewidują dodatkowo duże zachmurzenie, zwłaszcza w pierwszej części dnia. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi i niebezpiecznymi burzami na wschodzie kraju, które przyniosą również ogromne opady deszczu.

Burze będą na tyle nieprzewidywalne, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed nimi dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz przed burzami z gradem dla województwa mazowieckiego i lubelskiego. Wiatr w czasie owych burz może wiać z prędkością aż 75 km/h.

Najniższa temperatura w ciągu dnia będzie w województwach opolskim, dolnośląskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim. Najcieplejszy dzień, ze wspomnianą temperaturą do 23 stopni, czeka mieszkańców Lublina i Szczecina.

Niezmienne - uważajcie dziś na siebie.

Przeczytaj więcej
Komentarze