18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Hu hu ha!

Bezlitosne uderzenie zimy. Całą Polskę zmrozi?

16.11.2022  13:32
IMGW: Atak zimy już dziś w nocy!
IMGW: Atak zimy już dziś w nocy! Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Zima jak na razie nas nie napadła, ale wszystko przed nami. Mróz zawisł w powietrzu i lada chwila pokaże nam swoje bezlitosne pazury.

Atak zimy pierwszy raz w tym roku? Tak! Tuż za naszymi plecami czai się najprawdziwsze załamanie pogody. Na drogowy armagedon (drogowcy znowu dadzą się zaskoczyć?) przygotowuje nas IMGW.

Koniec laby i odpoczynku od przykrych warunków pogodowych. Najbliższe dni sprawią, że zapomnimy o wyjątkowo ciepłej i złotej jesieni. Zamiast tego otrzymamy namiastkę najprawdziwszej zimy. Opady śniegu i oblodzenie mogą się solidnie dać we znaki Polakom.

IMGW: Atak zimy już dziś w nocy!

W tym momencie prognoza pogody eksperta IMGW Jakuba Gawrona potwierdza wcześniejsze, złowieszcze doniesienia. Musimy szykować się na to, że wszyscy porządnie zmarzniemy.

Noc ze środy na czwartek będzie taką przełomową nocą, gdyż zaczną pojawiać się zjawiska, o których być może zapomnieliśmy przez ostatnie pół roku

- przekazał w rozmowie z PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ekspert dodał, że w nocy na południu kraju będzie na ogół pochmurno. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami pojawią się opady deszczu, ale we wschodniej części kraju będą przechodzić w deszcz ze śniegiem, a nad ranem także w opady śniegu. "W ten sposób zrobi nam się trochę zimowo i nieprzyjemnie, tym bardziej, że temperatura również nie będzie zachęcająca" - przeanalizował Jakub Gawron. 

Gotowi na mocne uderzenie zimy?

Czytaj także