18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"pozamiata" ogonem

Cyklon przyniesie pogodokalipsę. IMGW ostrzega: będzie się działo!

01.08.2019  13:05
Cyklon przyniesie pogodokalipsę. IMGW ostrzega: będzie się działo!
Cyklon przyniesie pogodokalipsę. IMGW ostrzega: będzie się działo! Fot: Shutterstock

Cyklon w Polsce? Nie do końca, ale poważnie odczujemy jego skutki. Dopiero co siał spustoszenie na Wyspach Brytyjskich, a teraz sprawi, że niebezpiecznie będzie i u nas.

Powodzie, wichury, gwałtowne, bardzo niebezpieczne burze i gradobicia - oto skutki cyklonu brytyjskiego, który kilka dni temu uderzył w Wielką Brytanię i Francję. Choć żywioł już nieco osłabł, ciągle jest niebezpieczny. A teraz narobi zamieszania też w Polsce.

Ogon cyklonu dotrze do naszego kraju i mocno namiesza. IMGW ostrzega - może być niebezpiecznie. Co nam grozi? Gwałtowne burze z gradem i wichurami.

W Polsce zrobi się chłodniej (już powoli zaczynamy to odczuwać), a przy okazji mokro. Wyładowania atmosferyczne mogą być niebezpieczne. Już od czwartku, na południu i zachodzie Polski (województwa  zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie) spodziewane są burze. W Wielkopolsce możliwe też gradobicia.

Mapa burz
Cyklon brytyjski nad Europą

O tym, że będzie nieprzyjemnie, informuje nie tylko nasze rodzime IMGW, ale też Severe-Weather.eu. Synoptycy ostrzegają: ogon brytyjskiego cyklonu "zamiecie" kolejne kraje Europy - Danię, Niemcy, Czechy, Polskę i Słowację.

Konsekwencje? Na około tydzień musimy pożegnać się z gorącem i słońcem i przetrwać czas ulew i burz. Życzmy sobie powodzenia.

Przeczytaj więcej
Komentarze