18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiana pogody

Cyklon Quax w Polsce. Wiosna wkracza z hukiem

Wojciech Kozicki
11.04.2023  10:01
Cyklon Quax w Polsce.  Zmiana pogody, mocny początek wiosny
Cyklon Quax w Polsce. Zmiana pogody, mocny początek wiosny Fot: Value Stock Images/East News

Pogoda w Polsce i cyklon Quax. Czeka nas meteorologicznie intensywny tydzień, a synoptycy zapowiadają burze i bardzo silny wiatr. Początek wiosny zacznie się od zmagań z bardzo niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Cyklon Quax zmierza do Polski. W najbliższym tygodniu uderzy w Europę i będzie kształtował także pogodę w Polsce. Meteorologiczny bałagan zacznie od Wielkiej Brytanii, Irlandii i krajów Beneluksu. Żywioł spowoduje bardzo silne burze, sztormy i ulewy. Prędkość wiatru może sięgać nawet do 140 kilometrów na godzinę.

Cyklon Quax w Polsce. Początek wiosny i zmiana pogody

Cyklon Quax odczujemy w Polsce już we wtorek 11 kwietnia. Synoptycy zapowiadają opady deszczu, szczególnie na zachodzie i w centrum kraju. Ulewy wieczorem dotrą na wschód Polski. Raczej nie grożą nam zabójcze wichury, chociaż należy wystrzegać się ewentualnych burz.

W środę na zachodzie kraju będzie na ogół pogodnie, na pozostałym obszarze wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Wysoko w górach prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni nad morzem, przez 10-13 stopni na przeważającym obszarze, do 15 stopni na północnym wschodzie. Na Podhalu będzie zdecydowanie chłodniej, około 5 stopni – podaje Wirtualna Polska.

Na szczęście w najbliższych dniach będzie rosłą temperatura. Termometry pokażą nawet 15-18 stopni Celsjusza.

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje