18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Huraganowy wiatr!

Cyklon Ulf w Polsce. Alerty IMGW i RCB

Wojciech Kozicki
17.02.2023  17:10
Cyklon Ulf w Polsce. Alerty IMGW i RCB, huraganowy wiatr
Cyklon Ulf w Polsce. Alerty IMGW i RCB, huraganowy wiatr Fot: HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER/East News

Pogoda w Polsce i cyklon Ulf. IMGW  i RCB wydają alerty i ostrzeżenia meteorologiczne III stopnia. ostrzega, że do Polski zbliża się cyklon Ulf. Huraganowy wiatr będzie bardzo niebezpieczny, spodziewane są zniszczenia i przerwy w dostawie prądu.

Prognoza pogody i meteo alerty. IMGW ostrzega, że do terytorium Polski zbliża się bardzo silny cyklon Ulf i wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. W nocy z piątku na sobotę zrobi się niebezpiecznie. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Unikaj otwartych przestrzeni - RCB rozsyła alerty.

Alerty IMGW i RCB. Cyklon Ulf, niebezpieczna pogoda w piątek

IMGW i portal dobrapogoda24.pl ostrzegają, że wiatr spowodowany przez cyklon Ulf będzie tak silny, że może zrywać dachy, łamać gałęzie i powodować przerwy w dostawie prądu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by uniknać otwartych przestrzeni i zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr.

Prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości powyżej 90 kilometrów na godzinę i porywy wiatru do 125 km/h.

Niżowe wiry znam Morza Północnego spowodują groźne zjawiska meteorologiczne w Polsce. Spodziewane są polarne powietrze z północy oraz intensywne opady śniegu. Jednocześnie w piątek może zostać wydany alerty przed groźnymi roztopami w niektórych rejonach województwa małopolskiego i podkarpackiego, głównie na południu Polski.

Jak podaje IMGW, późnym wieczorem i w nocy zacznie wzmagać się silny i porywisty wiatr. Najsilniejsze porywy wystąpią w strefie Wybrzeża i tam osiągną prędkość do 125 km/h. W głębi kraju będą słabsze - do 90 km/h, ale na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie osiągną prędkość do 100 km/h – ostrzega Radio ZET.

Apelujemy o ostrożność w weekend. Uważajcie na siebie!

Czytaj także