18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alarm! Kataklizm!

Cyklon Ulf w Polsce. Alerty III stopnia!

Wojciech Kozicki
15.02.2023  15:34
Cyklon Ulf w Polsce. Alerty  IMGW III stopnia, silny wiatr
Cyklon Ulf w Polsce. Alerty IMGW III stopnia, silny wiatr Fot: Hubert Bierndgarski/Reporter/East News

Pogoda w Polsce i prognoza mrożąca krew w żyłach. IMGW ostrzega, że do Polski zbliża się cyklon Ulf. Synoptycy biją na alarm – nastąpi gwałtowana zmiana pogody. Obowiązywać będą nawet alerty III stopnia, ostrzegające przed huraganowym wiatrem.

Prognoza pogody i meteo alerty. IMGW ostrzega, że do terytorium Polski zbliża się bardzo silny cyklon Ulf. Obecnie warunki pogodowe w Polsce kształtuje sympatyczny antycyklon, ale dobra pogoda utrzyma się już tylko do piątku. Wówczas w nocy z piątku na sobotę zrobi się niebezpiecznie.

Alerty IMGW. Cyklon Ulf w Polsce

IMGW i portal dobrapogoda24.pl ostrzegają, że wiatr spowodowany przez cyklon Ulf będzie tak silny, że może zrywać dachy, łamać gałęzie i powodować przerwy w dostawie prądu. Prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości powyżej 90 kilometrów na godzinę i porywy wiatru do 115 km/h.

Niżowe wiry znam Morza Północnego spowodują groźne zjawiska meteorologiczne w Polsce. Spodziewane są polarne powietrze z północy oraz intensywne opady śniegu. Jednocześnie w piątek może zostać wydany alerty przed groźnymi roztopami w niektórych rejonach województwa małopolskiego i podkarpackiego, głównie na południu Polski.

Jak wynika z map IMGW, w rejonach nadmorskich prawdopodobnie będą obowiązywały alerty meteorologiczne III stopnia.

Ostrzeżeniami IMGW drugiego stopnia przed silnym wiatrem mogą zostać objęte pozostałe części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także województwa warmińsko-mazurskie i kujawsko-pomorskie. Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą zostać wydane we wszystkich pozostałych województwach poza województwem podlaskim. W sobotę alerty III stopnia prawdopodobnie zostaną utrzymane w północnej Polsce – ostrzega Radio ZET.

Apelujemy o ostrożność w weekend. Uważajcie na siebie!

Czytaj także