18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Po upałach przychodzi plucha

Deszcz i burze z gradem. To koniec lata?

02.09.2019  07:47
Deszcz i burze z gradem. To koniec lata?
Deszcz i burze z gradem. To koniec lata? Fot: ICHPL Imaginechina/Associated Press/East News

Po kilku dniach zabójczych upałów nadchodzi plucha. Burze i opady deszczu ogarną dziś praktycznie cały kraj - bez parasolki nie ma co ruszać się z domu. 

Dzisiejszy dzień przyniesie nam nie tylko opady deszczy, ale również burze z gradem. Po całym tygodniu afrykańskich upałów, najwyraźniej nadchodzi koniec lata. 

Czas powitać jesień

Termometry pokażą od 18 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, przez 19 do 24 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju. Zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, nie możemy dziś liczyć na radosne promienie słoneczne.

Mamy nadzieję, że nacieszyliście się ostatnimi dniami - teraz nie będzie już tak ładnie. Przelotne opady deszczu będą przechodzić dziś w opady ciągłe - do tego nie unikniemy burz z gradem. W czasie ich trwania wiatr będzie osiągał zawrotną prędkość ok. 90 km/h.

Jeżeli jesteście wrażliwi na zmiany pogodowe, to niestety dodać musimy, że warunki biometeorologiczne na obszarze całego kraju będą dziś niekorzystne. 

Wygląda na to, że powoli wita się z nami jesień. 

Przeczytaj więcej
Komentarze