Najnowsza prognoza pogody na święta. Czy jednak spadnie śnieg?

Redakcja
05.12.2018  19:22
Długoterminowa prognoza pogody na święta 2018
Długoterminowa prognoza pogody na święta 2018 Fot: Wojtek Laski/East News

Jaka pogoda szykuje się na święta 2018? Czy tym razem spadnie śnieg i Boże Narodzenie będzie białe? Prognoza długoterminowa, o ile nic się nie zmieni, nie brzmi zbyt optymistycznie.

Czy tego roku pogoda pokrzyżuje plany podróżującym i tym, którzy marzą o poczuciu prawdziwej magii świąt? Synoptycy już wiedzą! Przedstawiamy wam długoterminową prognozę pogody na święta Bożego Narodzenia 2018.

Pogoda na Wigilię 2018

24 grudnia będzie pochmurno w niemal w całym kraju. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Choć prognozy nie przewidują siarczystych mrozów na świąteczne dni, nie oznacza to, że termometry będą wskazywać wyłącznie dodatnie wartości. W Wigilię w ciągu dnia temperatura będzie utrzymywać się pomiędzy -1 st. Celsjusza w Suwałkach do 5 st. powyżej zera w Szczecinie. 

Pogoda na święta 2018. Jaka będzie pogoda 25 i 26 grudnia?

Podobnie będzie w Boże Narodzenie. 25 grudnia niebo wciąż będzie przykryte chmurami. Na termometrach zobaczymy od 0 st. w Suwałkach do maksymalnie 4 st. Celsjusza w Szczecinie.

26 grudnia wciąż pochmurno. W wielu częściach kraju spadnie śnieg, śnieg z deszczem lub sam deszcz. Termometry wskażą od 0 st. w Suwałkach, przez 2 st. w centrum do nawet 6 st. powyżej zera we Wrocławiu.

Pogoda na święta 2018. Kiedy spadnie śnieg?

Czy po latach przerwy od białych świąt, tego roku pod koniec grudnia w końcu będzie padać śnieg? Wszystko wskazuje na to, że… nie. Długoterminowe prognozy wskazują raczej na późnojesienną pluchę. Śnieg co prawda spadnie, ale przed świętami. Do Wigilii zdąży jednak stopnieć. Największe szanse na upragnione białe święta mają mieszkańcy Małopolski oraz Podkarpacia. 

ZOBACZ TEŻ: Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Kiedy spadnie śnieg?

Czytaj także