18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie jest słoneczko?

Groźne burze i deszcz. W całym kraju trwa załamanie pogody

09.07.2019  18:26
Groźne burze i deszcz. W całym kraju trwa załamanie pogody
Groźne burze i deszcz. W całym kraju trwa załamanie pogody Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER

Po kilku dniach deszczy i chłodu dziś czekają nas... deszcze i chłody. Nic nie zmieni się w polskiej pogodzie - przeciwnie, dalej potrzebujemy parasolek i kurtek.

Chociaż czerwiec uraczył nas afrykańskimi upałami, to lipiec totalnie nie bierze z niego przykładu. Ostatnie dni to pasmo deszczy i niezbyt wysokich temperatur. Środa również nie będzie najpiękniejsza.

Dziś niebo dalej będzie spowite gęstymi chmurami, z których czasami popada przelotny deszcz - maksymalnie do 10 litrów na metr kwadratowy. Właściwie cała Polska będzie tak samo niepogodna. 

Wszędzie taka sama plucha

Na Suwalszczyźnie dodatkowo spodziewać możemy się burz i opadów rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy, a do tego porywów wiatru o prędkości od 60 do 80 km na godzinę. To może stanowić niebezpieczeństwo, dlatego lepiej na siebie uważać. 

Temperatura również nie będzie należała do wysokich. Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej - i to by było na tyle, jeżeli chodzi o szeroko pojęte "ciepło". Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami będzie silniejszy.

Co gorsza, nie wygląda na to, że cokolwiek w pogodzie się poprawi w ciągu najbliższych kilku dni. Szkoda.

Przeczytaj więcej
Komentarze