18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda wciąż szaleje

Groźne burze i porywisty wiatr. Ten dzień nas nie rozpieści

31.07.2019  07:50
Groźne burze i porywisty wiatr. Ten dzień nas nie rozpieści
Groźne burze i porywisty wiatr. Ten dzień nas nie rozpieści Fot: PxHere

Pogoda w lipcu jest tak bardzo niezrównoważona, że można by zmienić przysłowie ludowe "kwiecień plecień" na "lipiec plecień". Dziś nie będzie inaczej.

Na szczęście temperatura powietrza nie będzie dziś przekraczać 30 stopni Celsjusza, ale za to czeka nas walka z wszechobecnymi burzami i mocnymi porywami wiatru. Pogoda totalnie nie chce się ustabilizować.

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać

Burze przejdą głównie przez zachód i południe kraju. W czasie nawałnic prognozowane są opady deszczu sięgające 40 mm, a wiatr będzie osiągał zawrotną prędkość do 85 km/h. 

Jeśli chodzi o konkretną temperaturę to na Pomorzu termometry pokażą jedynie 22 stopnie Celsjusza, a najcieplej będzie w Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu, gdzie wartość ta dojdzie do 28 stopni. W reszcie kraju utrzymywać się będzie ona na poziomie 26-27 stopni.

Cała Polska zmagać się będzie również z zachmurzeniem dużym lub umiarkowanym. IMGW wydało alerty drugiego stopnia przed burzami i gradem, które obowiązują w województwach dolnośląskim i opolskim. Uważajcie na siebie!

Przeczytaj więcej
Komentarze