18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Huragan Alfrida nadciąga nad Polskę. W Szwecji 100 tys. domów bez prądu

Redakcja
02.01.2019  14:12
Prognoza pogody i ostrzeżenia IMGW w Polsce. Huragan Alfrida sieje spustoszenie i nadciąga nad Polskę. Dania również w niebezpieczeństwie, możliwe podtopienia.
Prognoza pogody i ostrzeżenia IMGW w Polsce. Huragan Alfrida sieje spustoszenie i nadciąga nad Polskę. Dania również w niebezpieczeństwie, możliwe podtopienia. Fot: Twitter.com/DMI

Niekorzystna prognoza pogody w Polsce. Groźny huragan Alfrida sieje spustoszenie w Szwecji. Nadciąga nad Polskę.

Kataklizm w Szwecji. Jak podaje thelocal.se, ponad 100 tys. domów w środę rano zostało bez prądu, ponieważ linie energetyczne zostały zerwane. To efekt burzy przechodzącej nad krajem. Drogi i torowiska są zablokowane przez połamane drzewa, nie kursują niektóre promy w Szwecji. Zamknięto też niektóre mosty.

Dania spodziewa się podtopień. Służby na północy kraju przygotowały już worki z piaskiem i pompy.

Huragan Alfrida w Polsce

Radiozet.pl informuje, że skutki wichury są już odczuwalne w Polsce. Na północy kraju we wtorek strażacy interweniowali ponad 250 razy.

Ostrzeżenia IMGW

Huragan Alfrida zmierza w kierunku Polski. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne III stopnia dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiatr może osiągnąć prędkość nawet 95 kilometrów nad godzinę. Alerty obowiązują do 3 stycznia w nocy. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega również, że w województwach podkarpackim, śląskim i małopolskim mogą wystąpić intensywne opady śniegu.

ZOBACZ TEŻ: Katastrofa ekologiczna w Polsce. Czekają nas ekstremalne zjawiska

Przeczytaj więcej
Komentarze