18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trump ogłosił stan wyjatkowy

Nadciąga huragan Barry. W USA rozpęta się piekło!

Wojciech Kozicki
12.07.2019  18:01
Kataklizm w USA - czy Luizjana jest gotowa na tropikalny huragan?
Kataklizm w USA - czy Luizjana jest gotowa na tropikalny huragan? Fot: Twitter

USA w panice, wkrótce prawdopodobnie rozegrają się tam sceny jak z filmów katastroficznych. Nad Stany Zjednoczone nadciąga bowiem sztorm tropikalny o nazwie Barry. Sytuacja jest dramatyczna, a prezydent Donald Trump ogłosił już stan wyjątkowy.

National Hurricane Center (NHC) ostrzega: kataklizm nadciąga nad USA, a w piątek Luizjana zostanie nawiedzona przez sztorm tropikalny o nazwie Barry, który zapewne przeobrazi się w morderczy huragan. W Zatoce Meksykańskiej może na początku weekendu spaść nawet 500 litrów wody na metr kwadratowy. Szczególnie zagrożony jest Nowy Orlean.

Stan wyjątkowy w USA - Luizjana gotowa na kataklizm

Mieszkańcy Luizjany gromadzą zapasy wody i żywności, a sklepowe półki są już puste. W wielu miejscach ewakuowana jest ludność, ponieważ zagrażają jej powodzie. Usatoday.com podaje, że w niebezpieczeństwie są nawet 2 miliony ludzi. Gubernator John Bel Edwards zapewnił, że jest gotowych 3000 osób do radzenia sobie ze skutkami kataklizmu i niesienia pomocy ewentualnym poszkodowanym.

Lokalne władze podały, że wybrzeże zatoki będzie wyjątkowo niebezpiecznym miejscem. Należy przygotować się na silny wiatr połączony z bardzo wysokimi falami.

Już teraz Luizjana jest zalewana przez ulewne deszcze, a drogi stają się nieprzejezdne. Cbsnews.com informuje, że najpóźniej w sobotę rano epicentrum tropikalnej burzy znajdzie się nad południowo-wschodnią częścią stanu, a następnie będzie się przemieszczać w kierunku Missisipi.

Przeczytaj więcej
Komentarze