18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jeszcze kataklizm czy już apokalipsa?

Nadciąga piekielny huragan! "Całkowite zniszczenie"

Wojciech Kozicki
01.09.2019  16:59
Huragan Dorian uderzy w USA - to jeszcze kataklizm czy już apokalipsa?
Huragan Dorian uderzy w USA - to jeszcze kataklizm czy już apokalipsa? Fot: Nasa Video

Floryda drży ze strachu, bo nadciąga apokalipsa! Huragan Dorian jeszcze niedawno był tak silny, że powstrzymał prezydenta USA Donalda Trumpa przed przylotem do Polski. Najnowsze informacje są przerażające – Dorian nabiera na sile!

Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) poinformowało w piątek, że huragan Dorian osiągnął piątą (najwyższą) kategorię w skali Saffira-Simpsona. Wiatr może osiągnąć prędkość 260 kilometrów na godzinę! Amerykańskie media podają, że w ciągu najbliższych kilku dni żywioł nie osłabnie.

To ekstremalnie niebezpieczny huragan. Może zmienić swoją trasę, więc wszyscy którzy są w jego zasięgu powinni słuchać pracowników służb i śledzić wiadomości oraz alerty – apeluje wiceprezydent USA Mike Pence.

Jak na razie meteorolodzy uspokajają, że kataklizm nie uderzy bezpośrednio w wybrzeże Florydy, a jedynie przejdzie blisko niego. Podobne zagrożenie dotyczy także stanów Karolina Południowa i Północna oraz Georgia. Specjaliście ostrzegają, że nawet jeśli bezpośredniego uderzenia w ląd nie będzie, to huragan wywołała zabójczo wysokie fale i powodzie.

Całkowite zniszczenie domów i sklepów, wyrwane drzewa, ogromne powodzie, ryzyko utraty prądu i bieżącej wody nawet na miesiące – vox.com wymienia zagrożenia przypisane do huraganów piątej kategorii.

Na Bahamach turyści zostali skierowani do schronów. Stali mieszkańcy zostali ewakuowani. CNN podaje, że Dorian zbliży się do Florydy dzisiaj w nocy, a następnie skieruje się na północ.

Huragan Dorian w USA - potworny kataklizm! [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze