18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kataklizm uderzy w Europę

Huragan Dorian dotrze do Polski. Pogoda nas zmasakruje?

05.09.2019  16:01
Huragan Dorian niszczy USA i może dotrzeć do Polski
Huragan Dorian niszczy USA i może dotrzeć do Polski Fot: ABC News

Huragan Dorian nadal katuje USA, a Bahamy wyglądają jak po wojnie. Kataklizm spowodował gigantyczne zniszczenia, rośnie liczba ofiar śmiertelnych, a makabryczne zdjęcia i wideo trafiają do sieci. Okazuje się, że huragan dotrze do Polski!

Huragan Dorian to kataklizm z piekła rodem. Do tej pory prędkość wiatru sięgała nawet 350 kilometrów na godzinę, powodując powodzie, 7-metrowe fale, wyrywając drzewa i niszcząc domy. Potwierdzono, że żywioł wkrótce dotrze do Europy.

Dorian może dotrzeć do Polski chociaż dr Marek Błaś z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego uważa, że szanse na to są niewielkie. W rozmowie z „Gazetą Wrocławską” powiedział, że jeśli „uderzy” w Polskę, to będzie już osłabiony i ciężko go będzie nazywać nawet huraganem. Odczujemy go jako wzrost zachmurzenia, intensywne opady i wiatr wiejący maksymalnie z prędkością 60 kilometrów na godzinę.

Jak na razie media podają, że Dorian w niedzielę zacznie oddalać się od USA i podąży w kierunku Grenlandii. Zmieni się wówczas w niżowy wir powietrza. Później zacznie zmierzać w kierunku Szkocji, Islandii i Irlandii.

TVN Meteo podaje, że Dorian uderzy w Islandię prawdopodobnie we wtorek. Kraj spodziewa się intensywnych opadów deszczu i śniegu oraz wiatru wiejącego z prędkością 100 kilometrów na godzinę. Fale mogą mieć wysokość 10 metrów! Gdy Dorian sięgnie Szkocji i Irlandii stanie się już „ekshuraganem” zniwelowanym przez układ niżowy.

Huragan Dorian i zniszczenia - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze