18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimokalipsa!

Zabójcze śnieżyce! RCB: zostańcie w domach

Wojciech Kozicki
12.12.2022  14:38
Idą zabójcze śnieżyce! Alerty RCB i IMGW: zostańcie w domach
Idą zabójcze śnieżyce! Alerty RCB i IMGW: zostańcie w domach Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/East News

Atak zimy w Polsce, śnieg zasypał drogi, a to dopiero początek zimokalipsy. Służby apelują, by kierowcy zachowali szczególną ostrożność. Prognozy pogody zapowiadają kolejne intensywne opady śniegu i zamiecie śnieżne dochodzące w porywach do 80 km/h

Zima w Polsce, śnieżyca Brygida i złe wiadomości, bo w poniedziałek 12 grudnia znad północy kontynentu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Na drogach wypadki, zalegają na nich śnieg i błoto, a opady spowodowały awarie sieci energetycznych. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia meteorologiczne, zapowiadając silne opady śniegu w poniedziałek. Policja i służby apelują o ostrożną jazdę i sugerują przesiadkę do komunikacji miejskiej. Zwracają uwagę, że w takich warunkach znacznie wydłuża się  droga hamowania.

Zima w Polsce. Śnieg i mróz, alerty IMGW i RCB

Śnieg najbardziej pada na północy Polski. Sytuacja najtrudniejsza jest w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, w regionach nadmorskich oraz w okolicach Sudetów. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w tych obszarach to do 10 centymetrów. Na pozostałym obszarze może spaść do około 5 cm. IMGW zdecydował o wydaniu ostrzeżeń meteorologicznych pierwszego stopnia przed opadami śniegu dla województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Alerty wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Mocno padać będzie także w województwie zachodniopomorskim, w północnych częściach województwa mazowieckiego oraz województwa podlaskiego oraz w Sudetach - tam obowiązywać będzie drugi stopień zagrożenia – ostrzega Polsat News.

Przypominamy, że odśnieżenie auta to konieczność. Za jego brak grozi kara nawet 3 tys. zł.

Uwaga! Dziś (12.12) silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne. Bardzo trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz – ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Nadciąga też coraz silniejszy mróz. Synoptycy prognozują, że w środę temperatury w części kraju mogą spaść do minus 16 stopni.

logo Tu się dzieje