18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie też śnieg i deszcz

IMGW ostrzega: idzie mróz

09.04.2019  16:32
Kwiecien plecień, jak głosi przysłowie
Kwiecien plecień, jak głosi przysłowie Fot: Pixabay

Dla ponad połowy kraju IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne w związku z przymrozkami. Szykuje się powrót zimy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje, że na znacznym obszarze Polski może pojawić się mróz i niebezpieczne zjawiska z nim związane.

Zima wraca do Polski

Po kilku słonecznych i ciepłych dniach szykuje się załamanie pogody. Pojawi się nie tylko mróz, ale też śnieg czy śnieg z deszczem. Najgorsza sytuacja będzie w województwach centralnych oraz północno-zachodnich. Tam obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia, które mówią o mrozie i niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych. Wydano je dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Obowiązują od 9 do 11 kwietnia do 8 rano.

W nocy zimno

Według IMGW oraz prognoz pogody na obszarze kraju objętym ostrzeżeniami możemy spodziewać się spadków temperatury poniżej zera. Dojdzie do tego głównie w nocy. Wtedy słupki rtęci w termometrach pokażą nawet – 4 stopnie Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju temperatura powietrza będzie niewiele wyższa. Zobaczymy bowiem od 1 do 4 stopni.

Dzień chłodny i deszczowy

W ciągu dnia w środę, w centralnej , północnej i  pólnocno-zachodniej Polsce będzie cieplej, ale nadal chłodno. Temperatura utrzyma się na poziomie ok. 7-8 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Suwałkach – 6 kresek. Tymczasem na południu i południowym-wschodzie kraju poczujemy temperaturę w okolicach 12-13 stopni.

Deszczowa środa

To niestety nie jedyne zmiany w pogodzie. W środę na północy kraju może pojawić się deszcz, deszcz ze śniegiem a nawet śnieg. Opady zawitają do Szczecina, Koszalina, Trójmiasta, Olsztyna i Suwałk.

Przeczytaj więcej
Komentarze