18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega połowę Polski! Silny wiatr i zamiecie [POGODA]

Redakcja
02.01.2019  08:36
IMGW ostrzega
IMGW ostrzega Fot: East News

W środę 2 stycznia całą Polskę czeka ochłodzenie, a IMGW dodatkowo ostrzega przed silnym wiatrem, oblodzeniem i intensywnymi opadami deszczu i śniegu w części województw.

W środę w całej Polsce spodziewane jest duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu i śniegu.

Temperatury spadną do maksymalnie 3 stopni Celsjusza we Wrocławiu, przez 2 w Warszawie i na pomorzu, 1 w centrum i na południu kraju oraz 0 na północnym wschodzie. Jedynie w górach spodziewane są przymrozki - do -3 stopni Celsjusza.

W środę powieje w całym kraju

W całej Polsce synoptycy zwiastują silny, porywisty, północno zachodni i północny wiatr, nawet do 70 km/h.  Na północy kraju powieje z siłą 40-55 kim/h, w porywach do 80 km/h, na wybrzezu wschodnim do 95km/h, w górach do 120 km/h.

Ostrzeżenia IMGW. Przygotujcie się na zamiecie

Instytut Meteorologii ostrzega dziś przed intensywnymi opadami śniegu. W rejonach górskich i podgórskich zapowiadane są zawieje i zamiecie śnieżne oraz intensywny wiatr.

Niebezpiecznie będzie też na wybrzeżu, tam synoptycy zwiastują silne, porywiste wiatry. Nieco łagodniej, choć też niebezpiecznie ma być dziś w województwach warmińsko-mazurskim, zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim i południowej części województw lubelskiego i dolnośląskiego. We wszystkich tych regionach polaków czekają intensywne, porywiste wiatry.

Przeczytaj więcej
Komentarze